Blog ze světa Hoop Dance

HoopLady Martina píše blog o hoopingu. Zajímavé články ze světa obručí, pohybu a zábavy.

V listopadu 2021 jsme společně s lektorkami hoopingu Petrou a Bárou, pořádaly první ročník HOOPING INSPIRATION DAY. Co takový celodenní workshop obsahoval?

Hula hoop dance je taneční pohybová meditace pro ženy, která kombinuje techniku, pohyb a tématiku ženství. Je to radostné a transformační umění s obrovským potenciálem, který je ve společnosti známý spíše jako pohybová aktivita pro děti než léčivý pohyb pro ženy.

Myslíš si o sobě, že nemáš taneční nadání a slovo „tanec“ Tě spíše děsí? Nebo si vůbec nedokážeš představit, jak se dá s obručí tancovat? Nehledej v tom vědu :-). Tanec s obručí je o volnosti, hravosti pohybu a hlavně nápaditosti a vlastní jedinečnosti. 

Vyrážíš na první lekci hoopingu a nevíš, co si vzít na sebe?  Zvol si takové oblečení, ve kterém se cítíš příjemně! Aby Ti obruč neklouzala po oblečení, je nejlepší volbou bavlněný materiál. Pokud zvolíš oblečení s umělými vlákny, bude Ti po něm obruč klouzat dolů.

Hravost podporuje vnímavost a schopnost vidět věci z nové perspektivy. Dělá lidi atraktivnější, zábavnější a uvolněnější. Kromě jiného hravost pomáhá zvyšovat spokojenost ve vztahu, v rodině. A v neposlední řadě Ti pomáhá přestat se brát tak vážně. 

FLASH MOB je zábavná akce, kdy se na předem domluveném veřejném místě “tajně” sejde skupina lidí a nečekaně předvednou nějaké vystoupení. Ať už se jedná o tanec, zpěv, nebo hraní na hudební nástroje.

Letošní léto bylo průlomové. Byla to moje první festivalová hoopingová sezóna… a nejen to. Celé léto se neslo ve znamení různých akcích, kde byl Hula hoop workshop příjemným zpestřením.

Máš ráda tanec v páru, ale Tvůj protějšek o společné tancování nejeví zájem? Vyzkoušela jsi různé taneční skupinové lekce pro ženy, ale stále to není ono? Chceš někoho, s kým si užiješ spoustu zábavy, radosti, vášně i potěšení, ale nechceš, aby Ti při tom šlapal na nohy?

Velmi často se setkávám s podobnými reakcemi začátečníků. Pokud se v tom najdeš i Ty, věř, že nejsi jediná. Hooping je v tomto skvělé zrcadlo, ve kterém můžeš zahlédnout, jaký vztah máš sama k sobě, zda-li jsi k sobě příliš kritická, tvrdá, netrpělivá, přísná nebo se sebou máš trpělivost, jakým tónem k sobě mluvíš…

Líbí se Ti hooping a chceš začít? Níže najdeš pár informací, které se Ti na úvod můžou hodit: Vhodná obruč Na začátek je nejlepší volbou tzv. Fitness obruč o hmotnosti kolem 500g a průměrem 95-100 cm podle vaší velikosti. Pro Hula Hoop Dance doporučuji zvolit taneční typ obruče nebo Polypro.

Hula Hoop nebo Hooping či Hoop Dance, jak je Ti libo :-). Vše vyjadřuje to samé – tanec a cvičení s obručí. Ačkoliv to může být pro někoho překvapením (stejně tak tomu bylo i v mém případě), Hula Hoop má dlouhou historii.