Tanec s obručí. To je Hula Hoop.

Tanec s obručí je o volnosti, hravosti pohybu a hlavně nápaditosti a vlastní jedinečnosti.

hooping-tanec-s-obruci

Tanec s obručí. To je Hula Hoop.

Myslíš si o sobě, že nemáš taneční nadání a slovo „tanec“ Tě spíše děsí? Nebo si vůbec nedokážeš představit, jak se dá s obručí tancovat? Nehledej v tom vědu :-). Tanec s obručí je o volnosti, hravosti pohybu a hlavně nápaditosti a vlastní jedinečnosti. 

V hoopingu nepotřebuješ znát žádné taneční kroky, ani z Tebe nemusí být „hadí žena“. Taky k tomu prakticky nepotřebuješ ani hudební sluch. Jediné, co si tanec s obručí žádá, je uvolnění a znalost několika základních cviků a triků, které budeš moci intuitivně navazovat na sebe. Nauč se takzvaně „splynout s proudem“!

Pusť si svoji oblíbenou hudbu, uvolni se a představ si, že jsi znovu malé dítě, které je absolutně bez zábran, nikdo ho nevidí, nekritizuje a nehodnotí.

Začni kroužit na pase a pro začátek se můžeš jen pomalu do kola otáčet po směru pohybu obruče. Nebo si užívej samotné kroužení a zaposlouchej se přitom do písničky. Můžeš si také představit, že jsou Tvé paže vlny na moři a uvolněně s nimi pohybuj, jak Tě napadne. Pak si představ, že jsou Tvé ruce velké štětce, kterými kolem sebe můžeš kreslit, co Tě napadne (vlny, jemné čáry, srdce, kola, osmičky,…).

Zapoj do toho intuici tak, že nad pohyby přestaneš přemýšlet a necháš tělo, ať si dělá, co ho zrovna napadne. A ejhle, tancuješ s obručí!