Kdo je HoopLady Martina?

Jsem certifikovaná lektorka tance, lektorka Hula Hoop Dance, tanečnice a průvodkyně ve světě ženství skrze tanec s obručí.

Moje cesta světem Hula hoop

V dětství jsem se věnovala scénickému tanci, folklóru a baletu. Později mě nadchlo Ladies Latino, Fit Dance a taneční jóga. U ničeho jsem ale nevydržela moc dlouho, protože se tam kladl důraz na techniku a choreografii. Chyběla mi tam volnost.

V roce 2014 jsem objevila  hooping – tanec a cvičení s obručí. Byla to láska na první pohled, která ale po necelých dvou letech vyprchala, a já se nechala pohltit pracovními povinnostmi a zapomněla sama na sebe. Po čase se dostavilo psychické vyčerpání a já si začala uvědomovat, že chci prožívat v životě více, než jenom plnit pracovní cíle a povinnosti.

Martina s obruci
Martina s obrucemi

Začala jsem se věnovat tematice ženství, zpomalila životní tempo a vrátila se k tanci. Splnila jsem si svůj dětský sen a v roce 2018 absolvovala rekvalifikační kurz Lektor/ka tance. A taky jsem oprášila obruč, která na mě celou dobu čekala opřená v koutě místnosti…

Nejdříve jsem se hoopingu věnovala jenom pro vlastní potěšení a zábavu. S postupem času a rostoucím nadšením jsem si uvědomila, že si to nechci nechat jenom pro sebe a že chci šířit povědomí o hoopingu dále už jako lektorka. A tak jsem si o rok později rozšířila své vzdělání o lektorské kurzy hoopingu. V roce 2021 jsem dokončila australský trenérský program „Hoop Love Coach“. To mi pomohlo prohloubit znalosti a vytvořit si vlastní ucelený výukový koncept.

Martina s vejiry

Kromě lektorské činnosti, kterou vnímám jako své poslání, se věnuji i samotnému performance (vystupování na veřejnosti). Svou radostí z tance s obručí se snažím být inspirací pro druhé.

Hula hoop vnímám jako cestu ženství. Kroužení na pase a bocích má pro ženské tělo obrovské přínosy. Pomáhá ženám být více ukotvené v ženské energii. Baví mě šířit povědomí o hoopingu a otevírat brány do světa ženskosti, hravosti a radosti z pohybu. Beru v potaz autenticitu a jedinečnost každé ženy a ráda ji podpořím v jejím vlastním projevu.

Martina s vejiry

V roce 2021 jsem objevila hedvábné vějíře. Je to krásný éterický tanec plný ženskosti, vlastní kreativity a volnosti.