Kdo je HoopLady Martina?

Certifikovaná lektorka tance, lektorka Hula Hoop Dance, tanečnice a žena, která se umí radovat ze života :).

Moje cesta světem Hula hoop

Od dětství miluji tanec. Během základní školy jsem chodila do ZUŠ tančit scénický tanec, folklór a balet. Později jsem to vyměnila za víc “dospělácké lekce” jako Ladies Latino, Fit Dance a taneční jóga. U ničeho jsem ale nevydržela moc dlouho, protože se tam kladl důraz na techniku a choreografii. Chyběla mi tam volnost, hravost a spontánnost.

V roce 2014 jsem objevila  HOOPING – tanec a cvičení s obručí. Byla to láska na první pohled. Akorát v té době pro mě byla přednější kariéra. Nechala jsem se pohltit pracovními povinnostmi a zapomněla sama na sebe i na obruč. Po čase se dostavilo psychické vyčerpání a já si začala uvědomovat, že mi vyprchala radost ze života.

Martina s obruci
Martina s obrucemi

Zpomalila jsem postupně životní tempo a vrátila se k tanci. Splnila jsem si svůj dětský sen (být učitelkou tance) a v roce 2018 absolvovala rekvalifikační kurz Lektor/ka tance. Taky jsem oprášila obruč, která na mě celou dobu čekala opřená v koutě.

Začala jsem si uvědomovat, že si radost z Hula Hoop nemám nechávat jenom pro sebe. Setkávala jsem se s lidmi, kteří Hula Hoop vůbec neznali nebo si mysleli, že to je hračka pro děti. To mě namotivovalo udělat si lektorské kurzy hoopingu, které mi pomohli vytvořit si vlastní výukový plán, jak mohu své dovednosti a znalosti předávat v ucelené formě druhým. 

Martina s vejiry

Dříve jsem Hula hoop vnímala jako cestu ženství, protože má pro ženské tělo obrovské přínosy (prokrvuje oblast pánevního dna, kde sídlí ženská energie). Ale nyní cítím, že to bylo jenom dogma. HOOPING JE PRO VŠECHNY! 🙂

Baví mě šířit povědomí o hoopingu a otevírat brány do světa hravosti a radosti z pohybu. 

Kromě Hula Hoop ráda tančím s hedvábnými vějíři :).

Martina s vejiry